První hračky pro miminko – tipy na dárky od Pixypie

  1. Art Cards – kontrastní kartičky na pozorování

Pár týdnů po narození se děťátku upravuje zrak, vidí nejasně, a proto na úvod můžete jako první hračky pro miminko vyzkoušet například kontrastní černobílé kartičky Art Cards. Jde o pevné kartonové kartičky v černobílém designu, navržené tak, aby je miminka mohla pozorovat z dálky v postýlce či na dece, nebo na něčem přichycené. Můžete střídat různé motivy kartiček.

 

baby animalsbabyanimals2

 

  1. Klip na dudlík, hračku a kousátko

Klip vytvořený z korálků ke kojení se stane vaším SOS stylovým pomocníkem 2v1, protože už nebudete muset zdvihat dudlík či kousátko ze země. Čímž odpadá další umývání či dezinfikování. Navíc díky šňůrce z korálků poslouží okolo 4. měsíce i jako kousátko. Krásný & praktický klip, který určitě oceníte, se vyplatí mít jednoduše vždy po ruce.

 

4041

 
Vytvořte si svoji barevnou kombinaci zde: Klipy na dudlíky

 

  1. Co vidím na procházce – Kartičky na kočárek

Speciální kartičky kulatého tvaru na klipu a nastavitelné látkové šňůrce jsou vhodné pro upevnění na kočárek, postýlku či kdekoli, kde vám to vyhovuje. Obdivovat je může miminko už v kočárku nebo podle typu zpracování (černobílé/barevné obrázky, s názvy/bez názvů nebo číslovky) a i děťátko ve starším věku, když se k nim může vrátit a vy je můžete pro změnu upevnit například na stoličku. Podle motivu budete umět děťátku pomocí kartiček představovat barvy, názvy či zvuky zvířat. Díky praktickému uchycení je to skvělá zábava všude s sebou.

650-1_iseebugs-cards-mixed-510x510(1)650-3_iseebugs-cards-front(1)

  1. Kousátko – kulaté kousátko donut nebo kousátko s chrastítkem

V období okolo 2 měsíců by už mohlo miminko umět uchopit předmět do rukou. Ten by měl být ideálně jednoduchá pro uchopení, kulatý, lehký a případně by mohl i vydávat zvuk. Z rukou poputuje rovnou do úst, proto je ideální hračkou na tato první „cvičení“ právě kousátko z korálků ke kojení, které může žužlat a masírovat si s ním i dásně při růstu zoubků.

 

 09

 

  1. Korále ke kojení/kousání/nošení – přibližně od 4. měsíce začínají dítěti růst zoubky, může být nesvé, podrážděné, může chtít více kojit, a proto vám přijde vhod tento šikovný pomocník s přidanou hodnotou. Kojící korále využijete při kojení, na uklidnění při prořezávání zoubků či při nošení miminka v nosiči a šátku. Na tyto korále by se daly napsat ódy. Ale ve zkratce jde o opravdu vkusný doplněk pro maminku, který je vyrobený z bezpečných materiálů určených pro kousání pro děti a se speciálním bezpečností zapínáním. Děťátko si s ním vyhraje, bude si s ním zároveň masírovat dásně, procvičí motoriku a vy máte volné ruce na dopití kávy po probděné noci. Pro více užitečných informací o vlastnostech tohoto skvělého doplňku doporučujeme mrknout SEM :)

 

DSC_1672 (1)

 

  1. Šustivá panda – vjemová a motorická hračka pro nejmenší. Pro stimulaci zvukových vjemů doporučujeme tuto šikovnou a efektní hračku :) Šustivá panda je ultra lehká a skladná hračka, která zaujme černobílým kontrastním zpracováním a nekončícím šustotem! Může vám dělat společnost kdekoli, protože díky ouškům ji budete umět připevnit na autosedačku, kočárek nebo na postýlku. Doporučujeme mít šustivé hračky po ruce například i při přebalování, když už je miminko větší, nudí se a je neposedné. Je to náramná zábava!

 

731-1734-1_baby-organic-crinkle-toys-owl-catalog-900x(2)_1

  1. Matrioška – krásná dřevěná designová černobílá matrioška může posloužit také na pozorování jako 3D objekt, později na uchopení do rukou a ve starším věku na objevování různých velikostí matriošek. Je tak esteticky navržená, že si ji budete chtít později nechat na památku či jako designovou ozdůbku. Tato záležitost se jednoznačně dědí z generace na generaci!

 

743-3_handmade-wooden-nesting-dolls-tradition-toy-woodland-900x(2)

 

  1. Látkové knížky – ať už se rozhodnete pro černobílý nebo barevný design, látkové knížky by u vás doma neměly chybět. Jsou to skvělé začátky čtenářských dobrodružství. Veselá látková knížka z edice Wee Gallery je jako stvořená na seznámení se s knihou již také pro nejmenší miminka. Obsahuje krásné kontrastní barevné ilustrace, které bude vaše děťátko s úžasem pozorovat.737-3_pitter800-1-900x(1)728_1

 

  1. Kniha do vody – vaše děti si mohou „číst“ i ve vaně. S touto unikátní knížkou do vody černobílé kresby ožívají, když je ponoříte do vody. Kniha do vody je vhodná i pro starší děti, které mohou pomocí štětce na malování a vody vybarvovat jednotlivé stránky.

 

kniha-do-vody-kto-ma-rad-dinosaury-wee-gallery-03-500x500_1 DSC04757 (1)_1