Hledáte dárek pro novorozence? S těmito kousky zazáříte

Kousátko, nebo raději náhrdelník? Líbí se vám kousky z naší nabídky, ale dumáte, co může vaše děťátko nejlépe využít nyní a i do budoucna? Hledáte krásný dárek pro novorozence? Sepsali jsme pár uživatelských tipů, které vás při výběru mohou lépe nasměrovat :)

 

 1. Klasické kousátko – chutný „donutek“

Samozřejmě, že to vždy záleží na věku vašeho děťátka. Dětičky nejprve vnímají kontrastní kombinace a asi kolem 2 měsíců by mělo děťátko umět uchopit hračku ideálně kulatého tvaru, protože ta se mu v ručkách drží jednoduše. K tomuto účelu může posloužit právě kousátko. Děťátko ho může jednoduše uchopit oběma rukama a zkoumat tvary i barvy. Kousátko sestává ze dvou kroužků, a zatímco jeden je z přírodního neošetřeného bukového dřeva, druhý pochází z vysoce kvalitního potravinářského silikonu. Je to výborná pomůcka na masírování dásniček v období růstu zoubků. Je vhodné pro dětičky od raného věku, neboť kombinace jsou i ve výrazných dvojbarevných černo-bílých či černo-šedých odstínech, kdy dětičky jednodušší barvy rozpoznají. S tímto kousátkem se zabaví však nejen miminka, ale i starší dětičky. Poslouží vám nejen doma, ale i venku, kde ho doporučujeme upevnit na praktický a krásný klip, například v totožném odstínu jako kousátko.

 

 180209_utukutu_small_00046

 

 1. Kousátko s chrastítkem – atypický pomocník

Kousátko s chrastítkem 2v1, které je při porovnání s klasickým „donut“ kousátkem na první pohled rozdílné ve velikosti i v provedení. Je o cosi menší a díky dvěma mini kroužkům vydává jemný dřevěný chrastítkový zvuk. Děťátko ho může jednoduše uchopit oběma rukama a zkoumat tvary i barvy. Zajímavý geometrický tvar korálků podporuje vývoj motorických schopností a při pohybu kousátko vydává zvuk, který děťátko učí vnímat a zpracovávat okolní podněty. Postupně bude děťátko umět uchopit kousátko do jedné ruky, potom do obou a později si s ním může masírovat dásně, a zmírnit tak pocit napětí, tlaku a pomoct zoubkům při prořezávání.

 

30656804_729085847294967_3855119141165858816_o

 

 1. Klip na dudlík – věrný kamarád

Protože se kousátka či dudlíky stávají neoddělitelnými společníky nejen doma, ale i venku, doporučujeme je připevnit na klip, vyhnete se tak ztrátě a neustálému umývání kousátka či dudlíku. Prakticky ho můžete přichytit na kočárek nebo na oblečení děťátka. Budete ho tak mít neustále po ruce a na očích. Protože se i tyto praktické kousky sestávají ze silikonových a dřevěných korálků, jsou vhodné nejen pro uchycení, ale i kousání. Tento velmi vkusný a praktický pomocník se vám bude hodit jednoduše vždy a všude.

 

IMG_3675

 

 1. Náhrdelník – vkusný i praktický kousek, který neomrzí

Silikonové korále, ze kterých sestávají obě kousátka či klipy jsou tytéž nebo identické velikostí či barevně při zpracování silikonového náhrdelníku. Rádi bychom podotkli v první řadě, že jde o vkusný doplněk, který na první pohled nekřičí, že se jedná o jakousi „maminkovskou“ záležitost. Záleží nám na výběru a do nabídky jsme zařadili jen kombinace, které jsou jednoduše estetické a sladěné. Náhrdelník má v porovnání s výše zmíněnými pomocníky jeden podstatný benefit, kterým je, že ho máte právě na krku. Tím pádem vy máte ruce volné a dítě má naopak ručičky zaneprázdněné. Proto je náhrdelník vlastně 2v1, vy máte pěkný estetický prvek ke každém outfitu, který navíc zužitkuje i vaše malá ratolest. S tím souvisí úspora místa v tašce i čas na omývání, když ho děťátko nedokáže odhodit. V podstatě jsou korále dlouhá zábava pro zoubky a ručičky, které si najdou různé tvary a velikosti korálků. Na dotyk působí silikon jako „druhá kůže“ a barevné kreace náhrdelníku podporují i motorické zručnosti. Momentálně se stává asi nejvyznávanější vlastností ve výchově vztahová vazba. A právě tady se korále, původně jako poutač pozornosti, stávají také „poutačem“ a upevňují pouto matka–dítě. Právě při jejich nošení si vás vaše děťátko může prohlížet zblízka, cítit vás, slyšel tlukot vašeho srdce a vy se zase můžete nabažit jeho krásné vůně a heboučké pokožky. Kromě těchto všech benefitů se z korálů stává také nenahraditelný pomocník, když si z vás děťátko udělá dudlík, například při uspávání. Právě na to můžete „zneužít" korále! Ať už při kojení nebo nošení vám budou velkým pomocníkem a za nás je jednoznačně doporučujeme!

 

DSC_1371

 

Náš tip: Ideální volbu pro kombinaci všech benefitů můžete najít například v setech v sestavě kousátko, klip & náhrdelník, případně i náramek a k tomu nebo si vyberte vysněný kousek v kategorii Dárky pro miminka, kde jsme pro vás vybrali nejoblíbenější věcičky našich zákazníků.

 

PS: jestli si neumíte vybrat, možná pro vás bude ideální volbou právě set v sestavě kousátko, klip & náhrdelník, k tomu případně i náramek.

 

A na závěr něco o silikonu a bezpečnosti:

 • pro péči stačí jen vlažná voda, případně kapka prostředku na umývání dudlíků a lahví,
 • je ekologický a bezpečný,
 • bez vůně a chuti, stabilní vůči teplotám (teplo i chlad),
 • neztrácí svoje vlastnosti a na dotyk je jako druhá kůže,
 • všechna kousátka, klipy a náhrdelníky jsou zpracované ručně,
 • šňůrka náhrdelníků je tak pevná, že není možné ji fyzicky roztrhnout ani překousnout,
 • zapínání je zabezpečené plastovou krytkou, která chrání šíji před odřením,
 • když zataháte za korále vy nebo vaše děťátko příliš silně, krytka se sama automaticky rozepne, a to bez jakéhokoli nepříznivého dopadu na váš krk nebo na bezpečnost děťátka,
 • silikon je bezpečný a žádaný, proto se využívá na výrobu nespočetného množství dětských produktů jako hraček, lahví, dudlíků a tak dále,
 • na dotyk má příjemně hladký povrch podobný pokožce, který mají děti rády.

 

Jestli si ani pro přečtení tohoto článku nevíte rady s výběrem, velmi rádi vám pomůžeme se rozhodnout, naše kontakty najdete zde.